Sport

Daytona 660

9 820,-EUR

9 820,-EUR

9 820,-EUR

Triumph Daytona 660

Cena od: 9 820,-EUR

Objem motora: 660cc
Max Výkon: 70 kW (95PS) at 11,250 rpm
Max krútiaci moment: 69 Nm @ 8,250 rpm
Prevodovka: 6 rýchlostné
Odpruženie: Predné: Showa 41mm upside down vidlica s oddelenou funkciou (SFF)Zadné: Showa jednotka odpruženia RSU, s nastavením predpätia
Brzdy: Predná: Nissin štvorpiestikový radiálny strmeň, dva plávajúce kotúče 310mm, ABS Zadná: Nissin jednopiestikový posuvný strmeň, jeden pevný kotúč 220mm, ABS
Pneumatiky: Predná: 120/70R17Zadná: 180/55R17
Objem palivovej nádrže: 14 l
Výška sedla: 810 mm
Váha: 201 kg

Triumph Daytona – Legendárne meno znovuzrodené pre novú generáciu

Vzrušujúci športový výkon – maximálny výkon 95 k a maximálny krútiaci moment 69 Nm

Intuitívna, agilná športová ovládateľnosť – pri zachovaní celodenného komfortu jazdy

Spoločnosť Triumph odhalila úplne nový trojvalcový športový motocykel. Daytona 660 prináša vzrušujúci športový výkon, dynamickú jazdu a najvyššiu kvalitu, výnimočné schopnosti a špecifikáciu komponentov vo svojej triede.

Vďaka významnej evolúcii charakteristického a jedinečného trojvalcového motora Triumph s objemom 660 cm³, teraz s maximálnym výkonom 95 k a maximálnym krútiacim momentom 69 Nm, poskytuje Daytona 660 hladký, citlivý a lineárny prenos s perfektnou kombináciou nízkeho krútiaceho momentu, stredného a maximálneho výkonu. Okrem toho, že Daytona 660 poskytuje o 17% vyšší výkon a o 9% vyšší krútiaci moment ako Trident, má aj úplne nový výfuk, ktorý vytvára nezameniteľný športový soundtrack.

Perfektne vyvážený podvozok modelu Daytona 660 a intuitívne, agilné športové ovládanie sú kombinované s celodenným jazdným komfortom. Podvozok Daytony sa vyznačuje vysokou úrovňou špecifikácie vďaka USD vidlíci Showa a zadnej pružiacej jednotke Showa s nastaviteľným predpätím. Radiálne štvorpiestikové brzdy s dvomi 310 mm kotúčmi a opletenými brzdovými hadicami vpredu sú spárované s novými pneumatikami Michelin Power 6.

Vďaka výške sedadla iba 810 mm úzkej a prístupnej stavbe umožňuje Daytona 660 vzrušujúcu a sebavedomú jazdu. K dispozícii ako voliteľné príslušenstvo je aj znížené sedadlo, ktoré znižuje výšku sedadla o 25 mm len na 785 mm.

Daytona 660 je vybavená tromi jazdnými režimami (Sport, Road a Rain), ktoré optimalizujú odozvu plynu a nastavenie kontroly trakcie pre dané podmienky. Škrtiaca klapka Ride-by-wire poskytuje ostrú a presnú odozvu plynu. K dispozícii pre ovládanie škrtiacej klapky sú tri jazdné režimy: Road, Sport a Rain. Každý režim ponúka inú odozvu škrtiacej klapky a úroveň zásahu kontroly trakcie, pričom režim Sport poskytuje najreaktívnejšiu odozvu škrtiacej klapky pri plnohodnotných jazdách na ceste alebo na trati. Pre jazdcov, ktorí uprednostňujú úplnú slobodu od elektronických zásahov je možné systém kontroly trakcie vypnúť pomocou prístrojového menu.

Multifunkčné prístroje sú vybavené farebnou TFT obrazovkou. Kompaktné a prehľadné informácie sú jasne zobrazené a ľahko čitateľné v rôznych svetelných podmienkach. Táto elegantná jednotka je kompatibilná s príslušenstvom My Triumph Connectivity System, ktorý umožňuje podrobnú navigáciu a interakciu telefónu a hudby. Všetky funkcie sú prehľadne zobrazené na TFT obrazovke a jednoducho počas jazdy ovládané pomocou prepínača na riadidlách.

Nezameniteľná dizajnová DNA modelu Daytona bola prepracovaná so sviežim prístupom k agresívnemu novému postoju a čistým líniám. Výrazné dvojité LED svetlomety obsahujú centrálny prívod vzduchu a minimalistická karoséria zdôrazňuje športový profil a končí kontúrovaným zadným LED svetlom. K dispozícii sú tri pozoruhodné farebné varianty, všetky s výraznou grafikou inšpirovanou pretekmi „660“.

Ako zákazníci modelu Triumph očakávajú, Daytona má viac ako 30 originálnych doplnkov Triumph na prispôsobenie výkonu, pohodlia, štýlu a praktickosti, vrátane licenčnej súpravy A2 s rukoväťou otáčania škrtiacej klapky a naladením motora, ktoré obmedzuje výkon na 35 kW.

Servisný interval je 16 000 km a zruka je dvojročná neobmedzená na najazdené kilometre.

Daytona 660 je vybavený technológiou, ktorá zvyšuje zážitok z jazdy a bezpečnosť.

Daytona6601
VÝHODA TROJVALCOVÉHO MOTORA
Dokonalá kombinácia krútiaceho momentu v nízkych otáčkach, vzrušujúceho výkonu vo vyšších otáčkach a bezkonkurenčného charakteru. Trojvalcový motor Daytona charakteristický svojou flexibilitou poskytuje výkon 95 k pri 11 250 ot./min. Viac ako 80 % zo svojho maximálneho krútiaceho momentu ktorý je na úrovni 69 Nm je k dispozícii už od 3 125 otáčok za minútu. 6-rýchlostná prevodovka umožňuje hladkú dodávku výkonu a spojka Triumph’s Slip Assist sa stará o ľahký chod spojkovej páčky. Vďaka vynikajúco vyladenej prevodovke a ľahko ovládateľnej spojke je jazda v meste intuitívna a ľahká.
PERFEKTNÁ ROVNOVÁHA
Vďaka špeciálnemu športovému rámu, špičkovej USD vidlici s veľkými piestami Showa s priemerom 41mm a zadnej odpruženej jednotke Showa umožňuje Daytona ľahkú a agilnú jazdu. Zadné odpruženie má tiež nastaviteľné predpätia.
Daytona6602
Daytona6603
KOMFORT A OVLÁDANIE
Elegantné Clip-on riadidlá a stupačky sú umiestnené optimálne pre zachovanie rovnováhy medzi pohodlným posedom a obratným ovládaním v zákrutách. Prirodzená jazdná poloha Daytony 660 poskytuje dokonalú rovnováhu pre sebavedomú a dynamickú športovú jazdu. Vďaka výške sedadla iba 810 mm úzkej a prístupnej stavbe vzbudzuje Daytona 660 dôveru každého jazdca pri manévrovaní aj pri nízkej rýchlosti.
JAZDNÉ MÓDY
Plynová škrtiaca klapka Daytony 660 poskytuje okamžitú a presnú odozvu a umožňuje tri jazdné režimy; Šport, cesta a dážď. Tieto režimy upravujú odozvu škrtiacej klapky, ako aj nastavenia ABS a kontroly trakcie, aby sa zabezpečilo optimálne dodávanie výkonu, optimálna trakcia a istota pri využívaní vzrušujúceho potenciálu Daytony pri každej jazde.
Daytona6604
Daytona6605
BRZDY
Výkonné štvorpiestikové radiálne strmene spárované s dvomi ľahkými 310 mm brzdovými kotúčmi poskytujú istotu pri brzdení a najnovšia generácia systému ABS zabezpečuje maximálnu bezpečnosť pri brzdení za akýchkoľvek podmienok.
PRÍSTROJOVÁ DOSKA
Multifunkčné prístroje majú farebnú TFT obrazovku. Kompaktný ľahko čitateľný displej v rôznych svetelných podmienkach s prehľadne zobrazenými informáciami. Táto elegantná jednotka je kompatibilná so systémom pripojenia My Triumph Connectivity System, ktorý umožňuje podrobnú navigáciu a interakciu s telefónom a hudbou. Všetky funkcie sú prehľadne zobrazené na TFT obrazovke a jednoducho ovládané pomocou prepínača na riadidlách.
Daytona6606
Daytona6607
SADA NA KONVERZU A2 LICENCIE
Noví a mladší jazdci s obmedzením na licenciu A2 si môžu užívať Daytonu 660 so špecializovanou otočnou rukoväťou APS a vyladením motora, ktoré obmedzuje výkon na 35 kW.
NÍZKE NÁKLADY NA VLASTNÍCTVO
Servisný interval 16 000 km – najlepší vo svojej triede, dvojročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a skvelá zoastková hodnota poskytujú najlepšiu hodnotu vo svojej triede.
Daytona6608

Odporúčané doplnky a služby pre Triumph Daytona 660:

Batožina

Batozina Classic.400

Ochrana

Ochrana Classic.400

Štýl

Styl Classic.300

Elektrika

Elektrika Classic.400

Bezpečnosť

bezpečnost.400fv (1)

Komfort

Komfort Classic.400

Výkon

Vykon.400fv (1)

Garáž

Garaž.400fv (1)

Náhradné diely

nahradne diely.400fv (1)

Skušobná jazda

Doplnky

Konfigurátor

Financovanie