TIGER EXPLORER 1200 XRX

Triumph TIGER EXPLORER 1200 XRX

od 15 410,-€

Nová modelová rada Tiger Explorer bola navrhnutá tak, aby priniesla ultimátny jazdecký zážitok naprieč kontinentom každému turisticky založenému jazdcovi.

 • 6 nových motocyklov – Explorer XC, Explorer XCx, Explorer XCa, Explorer XR, Explorer XRx a Explorer XRt – Explorer prispôsobený pre každé dobrodružstvo.
 • Trojvalec s objemom 1215cm3 so zvýšeným výkonom, krútiacim momentom a kardanovým pohonom zadného
 • Nová aktívna technológia zameraná na jazdca
 • Nový systém kontroly trakcie optimalizovaný pre zákruty, rovnako tak ABS
 • Nový systém TSAS – semi-aktívné podvozkové komponenty
 • Nové varianty so zníženým sedlom
 • Ako prvý v triede prináša Explorer elektricky nastaviteľný štít
 • Nový systém, ktorý zabrzdí motocykel pri rozbiehaní v kopci

Nová modelová rada Triumph Explorer je rozdelená do dvoch línii. Séria XR je optimalizovaná pre potreby turistickej jazdy na spevnenom povrchu a séria XC je vhodná pre jazdu aj na nespevnenom povrchu. Obidve verzie XC aj XR sú viac než schopné podávať v oboch prostrediach špičkové výkony. Vrcholmi týchto sérii sú verzie s označením Explorer XCa a Explorer XRt, ktoré ponúkajú vysoký stupeň výbavy a technológii, čo robí tento stroj schopným zvládať akékoľvek vzdialenosti.

Všetky modely, od verzií Explorer XR a Explorer XC, až po XCa a XRt, dostali radový trojvalec s objemom 1251cm3, unikátny svojim objemom, ktorý prenáša svoj výkon na zadné koleso cez spoľahlivý bezúdržbový kardan. Prenos tejto trojvalcovej pohonnej jednotky je príjemný a hladký v celom spektre otáčok, a pri každej rýchlosti. Krivka krútiaceho momentu je nádherne lineárna.  Spojka s asistenciou prenosu krútiaceho momentu ide extrémne ľahko a tak uľahčuje dlhé presuny najmä v mestskom prostredí kde sa jazdí štýlom „start-stop“. Ďalšie zvýšenie výkonu nastalo zmenou výfukového systému s jemne rezonujúcim tónom.

Nový Tiger Explorer dostal celú radu technologických vylepšení a systémov tak, aby spĺňal definíciu „motoristického umeleckého diela“, zároveň sa zlepšila stabilita a kontrola motocykla.

Tieto zmeny sú:

 • Semi-aktívny podvozok Triumph
 • Vypínateľné ABS a optimalizovaná trakčná kontrola
 • Príchod optimalizovateľných jazdných režimov
 • Automatická brzda v kopci

Nové úrovne dynamiky a výkonu boli dosiahnuté použitím nastaviteľných podvozkových komponentov značky WP na dvoch základných verziách. Nasledujúce štyri verzie dostali ohromujúci systém semi-aktívneho podvozku značky Triumph. Tento systém dovoľuje jazdcovi elektronicky nastavovať vlastnosti pruženia prednej aj zadnej časti. V závislosti od stavu vozovky je predpätie zadnej pružiny nastavované automaticky počas prevádzky tak, aby bola zabezpečená optimálna priľnavosť, trakcia a bezpečnosť v každej situácii.

V záujme priniesť jazdcovi žiadanú ovládateľnosť, kontrolu a odozvu motocykla na dokonalej ceste , ale aj v teréne, dostáva model Explorer viacúrovňové nastavenie odozvy ABS a systému kontroly trakcie už u dvoch základných verzií. Zvyšné štyri dostali optimalizované systémy pre dokonalé vlastnosti v zákrutách, pričom nezaváhajú ani v tých najostrejších „apexoch“.

Explorer XCx, XCa, XRx a XRt dostali jednotku na meranie zotrvačných síl pôsobiacich na motocykel, zisťuje polohu a uhol náklonu tak, že spoluprácou s riadiacou jednotkou systému ABS a kontroly trakcie dokáže rapídne zvýšiť stabilitu a bezpečnosť motocykla.

Pridaním možnosti voľby a nastavenia jazdeckého módu (štyri sú továrensky prednastavené, jeden je kompletne voliteľný), prišla možnosť „ušiť“ správanie motocykla presne podľa chuti jazdca a jazdeckých podmienok.

Ďalším pridaným prvkom je kontrola bŕzd v kopci, čo zabraňuje samovoľnému chodu motocykla dozadu počas snahy jazdca sa v kopci pohnúť. V praxi je tento prvok veľmi oceňovaný hlavne pri extrémne naložených turistických motocykloch.

Nový motor s vyšším výkonom, lepšia ovládateľnosť, aktívne technológie zamerané na jazdca … Balík pre rodinu motocyklov, ktoré dobre vyzerajú a prinášajú distingvované prvky, čo im je vlastné. Nové ostré línie dávajú tomuto modelu štýlový a svalnatý dizajn, pričom jazdec a pasažier dostali prvotriednu tepelnú ochranu. Všetky verzie tohto modelu dostali elektronicky riadený štít, ktorý sa stará o ochranu pred vetrom a nežiaducim aerodynamickým hlukom.

Nová rada Explorer so svojimi obsiahlymi    možnosťami voľby a nastavenia, je rada, ktorá môže byť upravená na mieru každému jazdcovi pre potreby jeho dlhých výletov tak, aby sa dostal kamkoľvek. Od každodenných presunov až na kraj sveta…

Farebné kombinácie

Crystal white

Lucerne Blue

Jet Black

Video

Vaše meno priezvisko/názov firmy (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Firma/FO/Súkromná osoba (vyberte)

Úver/Leasing/tretiny (vyberte)

Doba splácania (vyberte)

Akontácia (vyberte)

Poistenie PZP (vyberte)
ÁnoNie

Poistenie KASKO (vyberte)
ÁnoNie

Ak chcete urýchliť schvaľovanie priložte scan OP a VP

Predmet

Doplnujúce informácie

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Farebné kombinácie

XRXcrystal_white_Primary

XRXlucerne_blue_Primary

Motocykle-doplnky

doplnky9

Oblečenie

doplnky7

TRIUMPH financovanie

doplnky3

Skušobná jazda

skusob