TIGER EXPLORER 1200 XCX MY 2017

Triumph TIGER EXPLORER 1200 XCX My 2017

od 16 770,-€

Nová modelová rada Tiger Explorer bola navrhnutá tak, aby priniesla ultimátny jazdecký zážitok naprieč kontinentom každému turisticky založenému jazdcovi.                                                          

 • 6 nových motocyklov – Explorer XC, Explorer XCx, Explorer XCa, Explorer XR, Explorer XRx a Explorer XRt – Explorer prispôsobený pre každé dobrodružstvo.
 • Trojvalec s objemom 1215cm3 so zvýšeným výkonom, krútiacim momentom a kardanovým pohonom zadného
 • Nová aktívna technológia zameraná na jazdca
 • Nový systém kontroly trakcie optimalizovaný pre zákruty, rovnako tak ABS
 • Nový systém TSAS – semi-aktívné podvozkové komponenty
 • Nové varianty so zníženým sedlom
 • Ako prvý v triede prináša Explorer elektricky nastaviteľný štít
 • Nový systém, ktorý zabrzdí motocykel pri rozbiehaní v kopci

Nová modelová rada Triumph Explorer je rozdelená do dvoch línii. Séria XR je optimalizovaná pre potreby turistickej jazdy na spevnenom povrchu a séria XC je vhodná pre jazdu aj na nespevnenom povrchu. Obidve verzie XC aj XR sú viac než schopné podávať v oboch prostrediach špičkové výkony. Vrcholmi týchto sérii sú verzie s označením Explorer XCa a Explorer XRt, ktoré ponúkajú vysoký stupeň výbavy a technológii, čo robí tento stroj schopným zvládať akékoľvek vzdialenosti.

Všetky modely, od verzií Explorer XR a Explorer XC, až po XCa a XRt, dostali radový trojvalec s objemom 1251cm3, unikátny svojim objemom, ktorý prenáša svoj výkon na zadné koleso cez spoľahlivý bezúdržbový kardan. Prenos tejto trojvalcovej pohonnej jednotky je príjemný a hladký v celom spektre otáčok, a pri každej rýchlosti. Krivka krútiaceho momentu je nádherne lineárna.  Spojka s asistenciou prenosu krútiaceho momentu ide extrémne ľahko a tak uľahčuje dlhé presuny najmä v mestskom prostredí kde sa jazdí štýlom „start-stop“. Ďalšie zvýšenie výkonu nastalo zmenou výfukového systému s jemne rezonujúcim tónom.

4141

Nový Tiger Explorer dostal celú radu technologických vylepšení a systémov tak, aby spĺňal definíciu „motoristického umeleckého diela“, zároveň sa zlepšila stabilita a kontrola motocykla.

Tieto zmeny sú:

 • Semi-aktívny podvozok Triumph
 • Vypínateľné ABS a optimalizovaná trakčná kontrola
 • Príchod optimalizovateľných jazdných režimov
 • Automatická brzda v kopci

Nové úrovne dynamiky a výkonu boli dosiahnuté použitím nastaviteľných podvozkových komponentov značky WP na dvoch základných verziách. Nasledujúce štyri verzie dostali ohromujúci systém semi-aktívneho podvozku značky Triumph. Tento systém dovoľuje jazdcovi elektronicky nastavovať vlastnosti pruženia prednej aj zadnej časti. V závislosti od stavu vozovky je predpätie zadnej pružiny nastavované automaticky počas prevádzky tak, aby bola zabezpečená optimálna priľnavosť, trakcia a bezpečnosť v každej situácii.

V záujme priniesť jazdcovi žiadanú ovládateľnosť, kontrolu a odozvu motocykla na dokonalej ceste , ale aj v teréne, dostáva model Explorer viacúrovňové nastavenie odozvy ABS a systému kontroly trakcie už u dvoch základných verzií. Zvyšné štyri dostali optimalizované systémy pre dokonalé vlastnosti v zákrutách, pričom nezaváhajú ani v tých najostrejších „apexoch“.

Explorer XCx, XCa, XRx a XRt dostali jednotku na meranie zotrvačných síl pôsobiacich na motocykel, zisťuje polohu a uhol náklonu tak, že spoluprácou s riadiacou jednotkou systému ABS a kontroly trakcie dokáže rapídne zvýšiť stabilitu a bezpečnosť motocykla.

Pridaním možnosti voľby a nastavenia jazdeckého módu (štyri sú továrensky prednastavené, jeden je kompletne voliteľný), prišla možnosť „ušiť“ správanie motocykla presne podľa chuti jazdca a jazdeckých podmienok.

Ďalším pridaným prvkom je kontrola bŕzd v kopci, čo zabraňuje samovoľnému chodu motocykla dozadu počas snahy jazdca sa v kopci pohnúť. V praxi je tento prvok veľmi oceňovaný hlavne pri extrémne naložených turistických motocykloch.

Nový motor s vyšším výkonom, lepšia ovládateľnosť, aktívne technológie zamerané na jazdca … Balík pre rodinu motocyklov, ktoré dobre vyzerajú a prinášajú distingvované prvky, čo im je vlastné. Nové ostré línie dávajú tomuto modelu štýlový a svalnatý dizajn, pričom jazdec a pasažier dostali prvotriednu tepelnú ochranu. Všetky verzie tohto modelu dostali elektronicky riadený štít, ktorý sa stará o ochranu pred vetrom a nežiaducim aerodynamickým hlukom.

Nová rada Explorer so svojimi obsiahlymi    možnosťami voľby a nastavenia, je rada, ktorá môže byť upravená na mieru každému jazdcovi pre potreby jeho dlhých výletov tak, aby sa dostal kamkoľvek. Od každodenných presunov až na kraj sveta…

Farebné Kombinácie:

Jet Black

Crystal White

Lucern Blue

Video

Vaše meno priezvisko/názov firmy (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Firma/FO/Súkromná osoba (vyberte)

Úver/Leasing/tretiny (vyberte)

Doba splácania (vyberte)

Akontácia (vyberte)

Poistenie PZP (vyberte)
ÁnoNie

Poistenie KASKO (vyberte)
ÁnoNie

Ak chcete urýchliť schvaľovanie priložte scan OP a VP

Predmet

Doplnujúce informácie

Potvrdte, že ste človek

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Potvrdte, že ste človek

Farebné kombinácie

XCXlucerne_blue_primary

XCXcrystal_white_primary

Motocykle-doplnky

doplnky9

Oblečenie

doplnky7

TRIUMPH financovanie

doplnky3

Skušobná jazda

skusob