THUNDERBIRD COMMANDER

Triumph THUNDERBIRD COMMANDER

od 16 770,-€

Thunderbird Commander

  • Nový model k dispozícii od roku  2014
  • Impozantný 1699 ccm paralelný dvojvalec disponujúcí 151 Nm krútiaceho momentu pri 3550 otáčkách/min
  • Svalnatý design v kombinácii so širokými kolesami a pneumatikami, zahalenou vidlou, trubkovitými výfukmi, množstvom chromovaných dielov, s širokými stupačkami a typickými dvoma svetlometmi Triumph
  • Pokročilé ergonomické zdokonalenia, vrátane dvojvrstvovej peny sedadla s bedernou opierkou
  • Dvojročná záruka bez ohľadu na množstvo najazdených kilometrov

Thunderbird Commander

Nový Triumph Commander pre 2014 dáva jazdcovi silu a dominanciu pri jazde kdekoľvek a kedykoľvek. Commander je oveľa viac než len módnym trendom a prekračuje tak všetky očakávania v triede custom cruiserov hlavne vďaka jeho silnému motoru, vylepšenému šasi, svalnatému vzhľadu a širokej jazdnej pozícii. Triumph ale šiel s koncepciou tohoto stroja eště ďalej, kde dokonca odmieta zľavovať na hodnotách, ktoré nie sú s týmto segmentem spojené. Celodenný komfort, možnosť cestovať kdekoľvek, významná praktickosť a vysoko komfortná ovládatelnosť robia tento motocykel špičkovým a praktickým strojom. Tento prístup je znázornený v rozhodnutí zdvojnásobiť hrúbku sedla k významnému zvýšeniu komfortu jazdca a zároveň udržať jeho nízku výšku a urobiť tak motocykel dostupným širokej škále jazdcov. Dosiahnutie tohto cieľa vyžadovalo navrhnutie nového rámu. Upravená geometria riadenia a novej ultra širokej pneumatiky ukazujú na záväzok Triumphu dodávať motocykle s excelentnými jazdnými vlastnosľami a ovládatelnosťou. Výsledkom je, že široké portfólio jazdcov se na Commanderi  bude cítiť ako doma a budú si svoju prítomnosť na ceste užívať dosýtosti. Poháňaný najväčším paralelným dvojvalcom na svete ktorý vytvára bijúce srdce nového Commanderu, organický a bohatý krútiaci moment pre bezkonkurenčný zážitok z jazdy a jednoduchosť použitia. Vybavený dvomi obrovskými kovanými piestmi a vybavený 8 ventilmi dodává motor s rozvodom DOHC a zápalným intervalom 270 stupňov skvelý výkon 94PS pri 5400rpm a obrovský krúťak 151Nm pri 3550rpm a tým dodává tomuto motocyklu pulzujúcí charakter veľkobjemového paralelného dvojvalca. Či už  v obci alebo na otvorenej ceste ťahá Thunderbird Commander na akúkoľvek zaradenú rýchlosť absolútne bez problémov. Usilovná práce inžinierov Triumph na vývoji Commanderu zaručuje dávkovánie výkonu cez hladko fungujúcu prevodovku. Od zápästia až na cestu, cez výborné sekvenčné vstrekovače paliva a šestistupňovú prevodovku, je prenos výkonu dodáváný nízkoúdržbovým hnacím remeňom s dlhou životnosťou.

Pri jazde kdekoľvek vám bude sprievodcom silný dokonalý zvuk výfukov špeciálne progresívne vyladených.

Tak ako skvelé vlastnosti a výkon stroja, je nemenej dôležitý jeho vzhľad. Od valcov motora je vedený pár širokých zvodov do rovno urezaných výfukových koncoviek, ktoré evokujú dedičstvo paralelného dvojvalca Triumph. A s obrobeným rebrováním motora, jeho chromovanými krytmi a v kontraste s čiernými valcami a blokom sa tento motor stává nádherným stredobodom motocykla. Svalnatý štýl ďalej pokračuje cez celú motorku a reflektuje tak vysokú kvalitu a detaily, ktoré se od tohto motocyklu Triumph očakávajú. S masivnymi vrchnými leštenými okuliarmi, leštenými oceľovými krytmi prednej vidlice, dvojitými prednými svetlometmi Triumph, na zakázku vyrobenými odznakmi, špeciálnym LED koncovým svetlom, a to všetko v kombinácii s nízkým “fat cruiserom”, bude tento stroj priťahovať pohľady kedykoľvek vyjdete na cestu. Dynamický motor a štýl vyžaduje rovnako dynamické šasi, čo odráža presvedčenie konštruktérov Triumph, že každý motocykel by mal byť agilný, ale s patričnou stabilitou, ľahko predpovedatelný s neutrálnym riadením a špičkovým podvozkom a brzdami bez ohľadu na štýl. Thunderbird Commander ani tu nie je výnimkou a všetko vyššie uvedené dokonale spĺňa. Jeho nový trubkový  rám má optimálnu geometriu a tým naplňuje konzistentné výborné charakteristiky riadenia, zatiaľčo sa môžete pokochať dramatickým vzhľadom prednej tučnej 140/75 17 palcovej a zadnej 200/50 17 palcovej pneumatiky na liatých kolesách.

Ovládanie Commanderu je ďalej vylepšené špecifikáciou podvozku, za ktorý by sa nehambili ani športovejšie stroje. Vyznačuje se 47mm krytou vidlou Showa, dvojitým 5 stupňovým nastavením predpätia zadných tlmiacich jednotiek Showa s optimalizovanými pružinami, štvorpiestikovými brzdičmi Nissin na 310mm plávajucích kotúčoch vpredu a jedným brzdičom Brembo a 310mm kotúčom vzadu. ABS je na tomto modeli štandardom. Akonáhle jazdec prvýkrát na Commander usadne, ihneď pochopí, že bol tento stroj vyvinutý s maximálnym dôrazom na ľahké ovládánie. Ľahké neutrálne riadenie popiera šírku pneumatík a dává tak jazdcovi funkciu a formu v jednom. Kompaktná distribúcia váhy paralelného dvojvalca znamená, že ťažisko motocykla je uložené vpredu a pod kolenami jazdca, čo umožňuje jazdcovi ľahké nakláňanie v zátačkách. Výborný podvozok drží jazdca v izolácii od hrbolov na ceste, ale zároveň spĺňa požiadavky na dobrú odozvu, takže jazdec vždy vie, čo se pod ním na ceste deje. ABS  zabezpečuje rýchle a efektívne zastavenie stroja. Ergonómia bola  vyvinutá tak, aby využila každý aspekt motora a podvozku. Dvojitá pena v sedle jazdca aj spolujazdca je mäkká hneď po prvom usadnutí, avšak s dostatočne tuhou kompresiou pre pohodlnú jazdu. Sedadlo jazdca je taktiež špeciálne tvarované rozšírením po stranách a bedernou opierkou k maximálnemu komfortu aj po celodennej jazde. Krycí materiál sa vyznačuje určitou elasticitou, ktorá umožňuje ideálny tvar pri kompresii sedla.

Thunderbird Commander je taktiež osadený stupačkami vysokej kvality vyrobenými z chromovaného vysokotlakého hliníkového odliatku s vymenitelnými protišmykovými platňami a nastaviteľnou radiacou pákou “päta – špička”. Široké riadidla sú naklonené dozadu pre prirodzenú pozíciu rúk, zatiaľčo elektrické káble sú  vedené vnútrom riadidiel pre lepší a uhladenejší vzhľad.

Daľšie praktické vybavenie zahŕňa kódovaný kľúč pre imobilizér motora, samovypínatelné ukazatele smeru, veľkú, 22 litrovú palivovú nádrž s prístrojovou doskou, ktorá zahŕňa analogový tachometer, palivomer, LCD displej zobrazujúci dojazd na zostávajúce palivo v nádrži, dve denné počítadla, počítadlo prejdených kilometrov a hodiny, kde všetko je pohodlne ovládané tlačítkom na riadidlách.

Dvojfarebné kombinácie dokreslujú celkový vzhľad.

Príslušenstvo a záruka

To, čo je na Thunderbirde Commander také veľmi príťažlivé, je možnosť si motorku upraviť celou škálou originálneho príslušenstva Triumph podľa osobného vkusu jazdca.

Ako všetky modely Triumph, Thunderbird Commander prichádza s dvojročnou zárukou bez ohľadu na počet najazdených kilometrov.

Farebné prevedenia:

Lithium Flame / Frozen Silver

COMMANDER_LithiumFlame__FrozenSilver

Phantom Black / Storm Grey

COMMANDER_PRLC-PhantomBlack-Graphite

Jet Black

STORM_PG-Jet-Black

Typ motora paralelný dvojvalec,270º zapalovací interval
Rozvod DOHC
Objem motora 1699
Kompresný pomer 9.7:1
Vŕtanie 107.1×94.3mm
Výkon 94koní pri 5408 otáčkach
Krútiaci moment 151Nm / 108ft.lbf @ 3550 ot./min.
Chladenie Kvapalinou
Zapaľovanie / Prívod paliva Viacbodové sekvenčné elektronické vstrekovanie
Spojka Viaclamelová v olejovom kúpeli
Prevodovka Šesťrýchlostná
Sekundárny prevod Ozubený remeň
Rozmery
Rázvor 1615mm
Dĺžka 2340mm
Výška 1390mm
Šírka 880mm
Výška sedla 700mm
Uhol riadenia 23,1º
Hmotnosť suchá 308kg
Objem nádrže 22 l
Podvozok
Rám Dvojitý z trubkovej ocele
Hlava riadenia / Kyvka Dvojramenná, ocelová
Predné tlmenie Showa vidlica
Priemer 47mm
Zdvih 120mm
Zadné tlmenie Showa chromovaná pružiaca jednotka, päťstupňové nastavenie
Zdvih 95mm
Brzdy
Predná Dvojkotúčová, 310 mm ,štvorpiestové brzdiče (s ABS)
Zadná Jednokotúčová, priemer 310mm, dvojpiestové plávajúce brzdiče Brembo, ABS
Disky Ľahká liatina, predný 3,50″ x 19″, zadný 6,00″ x 17″
Pneumatiky predná 120/70-R 19, zadná 200/50-R 17

Video

Vaše meno priezvisko/názov firmy (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Firma/FO/Súkromná osoba (vyberte)

Úver/Leasing/tretiny (vyberte)

Doba splácania (vyberte)

Akontácia (vyberte)

Poistenie PZP (vyberte)
ÁnoNie

Poistenie KASKO (vyberte)
ÁnoNie

Ak chcete urýchliť schvaľovanie priložte scan OP a VP

Predmet

Doplnujúce informácie

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Farebné kombinácie

MY16_Thunderbird_Commander_DCMA_rhs _0000s_0047_BASE-Front-BD-OE-Black

Motocykle-doplnky

doplnky9

Oblečenie

doplnky7

TRIUMPH financovanie

doplnky3

Skušobná jazda

skusob