AMERICA LT

TRIUMPH AMERICA LT 

od 9 943,-€

  • Nový model
  • Paralelný dvojvalec 865 ccm pre bezstarostnú jazdu
  • Pohodlná jazdná pozícia pre celodenné cestovanie na prepychovom sedle, so širokými stupačkami, riadidlami dozadu a excelentnou ochranou pred vetrom
  • Výborná manipulácia, neutrálne riadenie a nízka pohotovostná hmotnosť zaisťujú vysoký stupeň ovládatelnosti a jazda na tomto stroji je jednoduchá pre skúsených aj menej skúsených jezdcov
  • Dvojročná záručna doba bez limitu najazdených kilometrov je štandardom

America LT

S motorom, podvozkom a štýlom založeným na existujúcom modeli America je nová America schopnejší “tourer” s radou bonusov priamo z výroby tak aby jazdec si mohol užívať dokonalé pohodlie a komfort na dlhé vzdialenosti pri zachování tradičných chrómových detailov, ktoré sú na tradičnom cruiseri nutnosťou. Stále populárny paralelný, vzduchom chladený dvojvalec Triumph je tu už viac ako pol storočia. Zatiaľčo jeho vzhľad siaha do jeho zlatej éry, motor 865 ccm poháňajúcí Americu LT je úplne moderný s inteligentným vstrekovaním pre čistý chod, s nízkymi nárokmi na údržbu a s naozaj živým charakterom. Motor disponuje zdravou silou 61PS (60bhp) pri 6800rpm, a točivým momentom 72Nm pri nízkych otáčkách 3300rpm, ktorá je dodávaná v 270° zápalnom intervale, ktorý zdiela i s inými paralelnými dvojvalcami Triumph. Hladké, progresívne vstrekovanie paliva je realizované cez viacbodové sekvenčné vstrekovače, ktoré sú umiestnené v tele podobnom karburátoru. Spolu s chromovaným sitom vzduchového filtru pridávajúcom na klasickom vzhlade motocykla. Dva leštené nerezové zvody vedúce z veľkých rebrovaných valcov motora sú štýlovo napojené na zľahka kónické chromované výfuky. Prenos sily zabezpečuje 5 stupňová prevodovka, jej pomery jednotlivých rychlostí maximalizujú okamžitú akceleráciu a “relaxovaný” cestovný potenciál motocykla America LT.

Šasi motocykla America LT je identické so štandardnou Americou. Obsahuje rovnako robustný oceľový trubkový rám, oceľovú trubkovú kývnu vidlicu, 41 mm prednú vidlicu KYB s leštenými oceľovými krytmi a dve KYB zadné tlmiace jednotky s nastaviteľným predpätím. Vhodná geometria riadenia zabezpečuje istú a predvídateľnú manipuláciu s efektívnym brzdením realizovaným jedným 310 mm predným brzdovým kotúčom a dvojpiestikovým brzdičom Nissin a zadným brzdovým 285 mm kotúčom, taktiež s dvojpiestikovým brzdičom Nissin. Liate hliníkové ráfiky sú osadené pneumatikami o velkostiach 130/90 16 vpredu a 170/80 15 vzadu.

America LT zdiela klasický štýl so štandardnou Americou charakteristickou detailami, ako sú vrchné doskovité okuliare, centrálny biely rychlomer, veľký predný svetlomet, chromovaná konzola na nádrži a uzáver nádrže a ručne malované linky na blatníkoch a nádrži. Vďaka nízkému sedlu, leštenej “predkopnutej” vidle, “diamantovým” špicom hliníkových kolies, chromovanému krytu motora, hlboko posadeným blatníkom doslova objímajúcím pneumatiky a s jazdnou pozíciou s nohami dopredu vyzerá LT ako klasický americký cestovný cruiser namixovaný so štýlom nezameniteľného britského paralelného dvojvalca.

Jazdná pozícia na Americe LT je čisto “West Coast cool”. Hliníkové stupačky vysokej kvality a demontovateľné protisklzové stupačky prichádzajú s klasickou radiacou pákou “päta, špička”, ktorá zároveň zaisťuje maximálnu pohodu a ovládatelnosť pre nohu. Vysoké a široké riadidla naklonené dozadu na jazdca sú ideálnou pákou na predné koleso pri zachovaní komfortnej pozície rúk na širokých riadidlách. Kompaktné ťažisko motocykla America LT zaisťuje ideálnu ovládatelnosť aj pri nízkých rýchlostiach a v kombinácii s nízkym sedlom znamená, že manévrovanie s motocyklom nebude problém pre žiadny typ jazdca ani na parkoviskách alebo nespevnenom povrchu.

Extra doplnky nainštalované na LTečku dodávajú motocyklu na praktickosti pre jazdu na dlhé vzdialenosti. Vysoké plexi odkláňa to najhoršie z počasia a zároveň je veľmi ľahko a rýchlo demontovateľné (páčkou s pružinou na každej strane plexi) k dosiahnutiu alternativneho vzhľadu. Na zadnej časti motocykla sú vodovzdorné kožené tašky s kovovými prackami cez veľmi odolné plastové cvoky, zatiaľčo opierka spolujazdca zaisťuje celodenný komfort.

Ak si odskočíte na motorke len do mesta alebo sa vydáte na interkontinentálnu dovolenku, America LT vás tam vezme vo veľkom štýle.

Príslušenstvo a záruka

K dispozícii je celá škála príslušenstva na motocykel America LT, aby si ho jazdci mohli prispôsobiť svojím vlastným predstavám. Ako všetky nové motocykle Triumph, aj nová America LT prichádza s dvojročnou zárukou bez ohľadu na počet najazdených kilometrov.

Farebné prevedenia:

Pacific Blue/Sapphire Blue

AMERICA_LT_JIJM-Pacific-Blue-Sapphire-Blue

Motor
Typ motora Radový dvojvalec, zážihový interval 270 stupňov
Rozvod DOHC
Objem motora 865
Kompresný pomer 9.2:1
Vŕtanie 90,0 x 68,0mm
Výkon 61PS / 60bhp / 45kW pri 6 800 ot./min.
Krútiaci moment 72Nm / 53ft.lbf @ 3 300 ot./min.
Chladenie Vzduchom
Zapaľovanie / Prívod paliva Viacbodové sekvenčné elektronické vstrekovanie , SAI
Spojka Viaclamelová v olejovom kúpeli
Prevodovka Päťrychlostná
Sekundárny prevod Reťaz, X-krúžok
Rozmery
Rázvor 1,610mm
Dĺžka 2 420mm
Výška 1120mm
Šírka 821mm
Výška sedla 690mm
Uhol riadenia 23,9º
Hmotnosť suchá 250kg
Objem nádrže 19,3 l
Podvozok
Rám Ocelový kolískový
Hlava riadenia / Kyvka Dvojramenná z ľahkej liatiny
Predné tlmenie Vidlica Kayaba
Priemer 41mm
Zdvih 120mm
Zadné tlmenie Dve jednotky Kayaba s chromovanými pružinami
Zdvih 96mm
Brzdy
Predná Jednokotúčová, priemer 310mm, dvojpiestový brzdič Nissin
Zadná Jednokotúčová, priemer 285mm, dvojpiestový brzdič Nissin
Disky Ľahká liatina predný 3,00″ x 16″, zadný 4,00″ x 15″
Pneumatiky predná 130/90-R 16, zadná 170/80-R 15

Video

Vaše meno priezvisko/názov firmy (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Firma/FO/Súkromná osoba (vyberte)

Úver/Leasing/tretiny (vyberte)

Doba splácania (vyberte)

Akontácia (vyberte)

Poistenie PZP (vyberte)
ÁnoNie

Poistenie KASKO (vyberte)
ÁnoNie

Ak chcete urýchliť schvaľovanie priložte scan OP a VP

Predmet

Doplnujúce informácie

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Farebné kombinácie

MKX_MY14_America-LT_JIJM_RHS

Motocykle-doplnky

doplnky9

Oblečenie

doplnky7

TRIUMPH financovanie

doplnky3

Skušobná jazda

skusob